Osiedle Pod Dworkiem

Osiedle „Pod Dworkiem” to piętnaście nowoczesnych i przestronnych domów w zabudowie szeregowej.

Duży nacisk przy projektowaniu osiedla został położony na ekologiczne rozwiązania oraz dużą funkcjonalność rozkładu pomieszczeń. Przemyślany układ pomieszczeń pozwala na wyodrębnienie w ramach przestrzeni dwóch stref:

  • strefę dzienną (parter), na którą składa się salon z jadalnią, kuchnia oraz WC i przedpokój,
  • strefę sypialną (piętro), gdzie znajdują się dwie wygodne sypialnie i przestronna łazienka.

Dodatkową powierzchnią domu przeznaczoną do indywidualnej adaptacji jest wysokie poddasze. Każdy dom posiada również niezależny taras z ogrodem oraz przynależne, naziemne miejsce postojowe przed budynkiem.

Na dachach budynków mieszkalnych umieszczone zostaną panele fotowoltaiczne, Ogniwa fotowoltaiczne to urządzenia nowoczesne, wydajne, przyjazne dla środowiska, a co najważniejsze – pozwalające na osiągniecie wyraźnych oszczędności energii elektrycznej.

Przedmiotowa inwestycja jest doskonale skomunikowana z pobliskim Pruszczem Gdańskim jak również z Gdańskiem oraz z głównymi arteriami komunikacyjnymi: Obwodnicą Trójmiasta i Autostradą A1. W odległości 500m od osiedla znajduje przystanek Kolei Metropolitalnej. W zasięgu ręki jest również niezbędna infrastruktura, w tym sklepy, urząd i placówki edukacyjne.

Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to IV kwartał 2019 r.